Logo
22047474
psaimnieks@preili.lv
AVĀRIJAS DIENESTS
65307085, 29397974

Ikgadējā konference “Latvija – valsts bez atkritumiem”

21.11.2022.

Šā gada 24.novembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 norisināsies ikgadējā Latvijas Zaļā punkta konference “Latvija – valsts bez atkritumiem”. Konferencē, piedaloties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem un nozares ekspertiem, diskutēs par to, kā Latvijai virzīties uz zaļāku ekonomiku, ilgtspējīgāku uzņēmējdarbību un saudzīgāku resursu izmantošanu, tostarp, Latvijas energoneatkarības veicināšanai.

Konferenci “Latvija – valsts bez atkritumiem” tiešraidē ikviens interesents bez maksas varēs vērot portālā “Delfi.lv” sadaļā “Tiešraides”, kā arī Latvijas Zaļā punkta kanālā sociālajā tīklā “Facebook” .

Šogad konferencē tiks prezentēts Latvijas Zaļā punkta pētījums “Iedzīvotāju zaļie paradumi šķērsgriezumā. Cik zaļi patiesībā esam?”. Pētījums, kas tiek veikts reizi divos gados, atklāj, kā Latvijā laika gaitā mainījusies iedzīvotāju aktivitāte un motivācija atkritumu šķirošanā, kas nosaka  iedzīvotāju izvēles “zaļumā” un kāda ir iedzīvotāju attieksme dažādu resursu taupīšanā saistībā ar energoresursu un citu izmaksu kāpumu. Tāpat pētījumā noskaidrots iedzīvotāju viedoklis, kā vislabāk būtu risināt apkārtējās vides piedrazošanas jautājumus.

Konferenci vadīs TV seja, radio “SWH” raidījumu vadītāja Sanda Dejus jeb šķiratlona trenere Viktorija.

Vairāk informācijas par konferences norisi un programmu ŠEIT.

“Latvija – valsts bez atkritumiem” ir ikgadējā Latvijas Zaļā punkta rīkota konference. Tās mērķis ir veidot platformu, kurā diskutēt par aktualitātēm un nepieciešamajiem soļiem Latvijas virzībā uz atkritumu apjoma kopējo samazināšanu, iespējami plašāku atkritumu šķirošanu un pārstrādi, īstenojot principu, ka visi Latvijā radītie atkritumi tiek sašķiroti, pārstrādāti un visam tiek atrasta vērtība. 

Uz augšu